ASUS ExpertBook P5 P5405CSA-DH71-CA - Intel Core Ultra 7 - 258V / jusqu'à 4.8 GHz - Win 11 Home - Intel Arc Graphics 140V - 32 Go RAM - 1 To SSD NVMe - 14" 2560 x 1600 (WQXGA) @ 144 Hz - Wi-Fi 6E, Bluetooth - gris brouillard
Manufacturier: ASUS
Item Inso: 6334600
Sku: P5405CSA-DH71-CA
The ASUS ExpertBook P5 combines high performance with sleek design, tailored for business professionals. With a 14-inch WQXGA display featuring a resolution of 2560 x 1600 and a brightness of 400 cd/m², it ensures sharp visuals whether in meetings or while working on creative projects. The anti-glare display and 90% screen-to-body ratio enhance the viewing experience, providing an edge in productivity. Equipped with an Intel Core Ultra 7 processor, 32 GB of LPDDR5X RAM, and a 1 TB SSD, this notebook delivers fast processing speeds and ample storage for essential files and applications. An advanced cooling system keeps the device stable and efficient during intensive tasks.
| Description du produit | ASUS ExpertBook P5 P5405CSA-DH71-CA - 14" - Intel Core Ultra 7 - 258V - 32 Go RAM - 1 To SSD |
| Type de Produit | Ordinateur portable |
| Système d'exploitation | Win 11 Home |
| Processeur | Intel Core Ultra 7 (Série 2) - 258V / 2.2 GHz, jusqu'à 4.8 GHz / 12 Mo Cache |
| Unité de traitement neural (NPU) | Intel AI Boost - jusqu'à 47 TOPS |
| Mémoire | 32 Go LPDDR5X (la mémoire fournie est soudée) |
| Stockage | 1 To SSD - NVMe |
| Affichage | 14" 2560 x 1600 / WQXGA @ 144 Hz |
| Graphique | Intel Arc Graphics 140V - jusqu'à 64 TOPS |
| Rétroéclairage du clavier | Oui |
| Webcam intégrée | Oui |
| Réseaux | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Batterie | 3 cellules |
| Sécurité | Trusted Platform Module (TPM) Security Chip, lecteur d'empreintes digitales |
| Couleur | Gris brouillard |
| Dimensions (LxPxH) | 31.2 cm x 22.32 cm x 1.64 cm |
| Poids | 1.27 kg |
| Normes environnementales | TCO Certified Notebooks 9, TCO Certifié, génération 10, pour ordinateurs portables |
Éléments contenus dans la boite :
| ASUS ExpertBook P5 P5405CSA-DH71-CA |
| Adaptateur d'alimentation USB-C |