Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Mixed Use - 1.92 To - échangeable à chaud - 2.5" SFF - SATA 6Gb/s - recommercialisé - SM883 - avec HPE Smart Carrier
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416509
Sku: P09722R-K21
Discover the robust and reliable storage solution for your enterprise needs with the HPE 1.92 TB solid state drive. Engineered for mixed-use applications, this drive combines high-capacity storage with exceptional performance, featuring up to 80000 IOPS for 4KB random reads and 31000 IOPS for 4KB random writes. Its Serial ATA-600 interface ensures seamless integration with your existing infrastructure, while the hot-swap capability offers convenience and minimal downtime. Bundled with the HPE Smart Carrier, it provides additional protection and monitoring for your valuable data. With remarkable SSD endurance of 12100 TB and efficient power consumption, this drive is designed to support your business's growth while optimizing operational costs.
| Description du produit | HPE - SSD - Mixed Use - 1.92 To - SATA 6Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 1.92 To |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Débit de transfert de données | 600 Mo/s |
| Classe d'entraînement | Mixed Use |
| Dimensions (LxPxH) | 21.92 cm x 22.86 cm x 14.61 cm |
| Poids | 680 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Smart Carrier |