Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Read Intensive - 480 Go - échangeable à chaud - 2.5" SFF - SATA 6Gb/s - recommercialisé - SE4011 - avec HPE Smart Carrier
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416521
Sku: P06194R-K21
The HPE 480 GB solid state drive offers a blend of performance, reliability, and capacity, making it suitable for enterprise environments. Focused on read-intensive applications, this hard drive features a Serial ATA-600 interface, ensuring fast data transfer rates of up to 600 MBps. Its hot-swap capability enhances system uptime by allowing for quick drive replacements. The inclusion of the HPE Smart Carrier simplifies drive management, while its energy-efficient design supports greener operations. Whether upgrading existing infrastructure or integrating into new deployments, this HPE hard drive delivers reliable, high-speed data storage.
| Description du produit | HPE - SSD - Read Intensive - 480 Go - SATA 6Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 480 Go |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Débit de transfert de données | 600 Mo/s |
| Classe d'entraînement | Read Intensive |
| Dimensions (LxPxH) | 12.7 cm x 22.86 cm x 17.78 cm |
| Poids | 500 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Smart Carrier |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Smart Carrier |