Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Mixed Use - 480 Go - échangeable à chaud - 2.5" SFF - SATA 6Gb/s - recommercialisé - SE5031 - avec HPE Smart Carrier - pour ProLiant DL120 Gen10, DL160 Gen10, DL180 Gen10, DL325 Gen10, DL385 Gen10, DL388 Gen10
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416523
Sku: P13658R-K21
The HPE solid state drive is a storage solution designed for enterprise environments requiring speed, durability, and efficiency. With a capacity of 480 GB, it provides ample space for critical data. The drive's Serial ATA-600 interface facilitates fast data transfer rates up to 600 MBps, making it suitable for applications that demand quick access to data. It features hot-swap capability, allowing for easy maintenance without system downtime. Additionally, its low power consumption of 3.56 Watt makes it an efficient choice for businesses looking to reduce operational costs. Bundled with the HPE Smart Carrier, this solid state drive is a reliable storage solution and a smart investment for your data center.
| Description du produit | HPE - SSD - Mixed Use - 480 Go - SATA 6Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 480 Go |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Débit de transfert de données | 600 Mo/s |
| Classe d'entraînement | Mixed Use |
| Dimensions (LxPxH) | 21.92 cm x 22.86 cm x 14.61 cm |
| Poids | 680 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Smart Carrier |
| Conçu pour | ProLiant BL460c Gen10, DL120 Gen10, DL160 Gen10, DL180 Gen10, DL325 Gen10, DL360 Gen10, DL385 Gen10, DL388 Gen10, DL560 Gen10, ML110 Gen10, ML350 Gen10 |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Smart Carrier |