Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Write Intensive - 400 Go - échangeable à chaud - 2.5" SFF - SAS 12Gb/s - recommercialisé - avec HPE Smart Carrier
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416677
Sku: P09098R-K21
Discover the robust and efficient HPE solid state drive, a remarkable solution for your data storage and transfer needs. Engineered by Hewlett Packard Enterprise, this hard drive stands out with its 400 GB capacity, tailored for those who require substantial storage space without compromising on performance. The drive's impressive data transfer rate of 1.2 GBps ensures swift and smooth data operations, making it an excellent choice for businesses and IT environments.
| Description du produit | HPE - SSD - Write Intensive - 400 Go - SAS 12Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 400 Go |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Débit de transfert de données | 1.2 Go/s |
| Classe d'entraînement | Write Intensive |
| Caractéristiques | Digitally Signed Firmware |
| Dimensions (LxPxH) | 15 mm |
| Poids | 680 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Smart Carrier |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Smart Carrier |