Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Read Intensive - 960 Go - échangeable à chaud - 2.5" SFF - SAS 12Gb/s - recommercialisé - PM1643a - avec HPE Smart Carrier - pour ProLiant DL120 Gen10, DL160 Gen10, DL180 Gen10, DL325 Gen10, DL385 Gen10, DL388 Gen10
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416682
Sku: P19903R-K21
Discover the robust and efficient storage solution for your data-intensive applications with the HPE 960 GB solid state drive. Designed for reliability and high-speed performance, this hot-swap hard drive features a Serial Attached SCSI 3 interface, delivering a data transfer rate of 1.2 GBps. It's optimized for read-intensive tasks, boasting an SSD Endurance of 1712 TB and Drive Writes Per Day (DWPD) of 1, making it an ideal choice for environments where data integrity and availability are paramount. With a low power consumption of 6.66 W, it also offers an energy-efficient storage solution. Bundled with the HPE Smart Carrier, it provides a seamless and convenient integration into your existing infrastructure.
| Description du produit | HPE - SSD - Read Intensive - 960 Go - SAS 12Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 960 Go |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Débit de transfert de données | 1.2 Go/s |
| Classe d'entraînement | Read Intensive |
| Dimensions (LxPxH) | 15 mm |
| Poids | 680 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Smart Carrier |
| Conçu pour | ProLiant BL460c Gen10, DL120 Gen10, DL160 Gen10, DL180 Gen10, DL325 Gen10, DL360 Gen10, DL385 Gen10, DL388 Gen10, DL560 Gen10, ML110 Gen10, ML350 Gen10 |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Smart Carrier |