Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Mixed Use - 1.92 To - échangeable à chaud - 3.5" LFF - SATA 6Gb/s - recommercialisé - SM883 - avec HPE Low Profile Converter - pour ProLiant DL20 Gen10, DL325 Gen10, DL345 Gen10, DL360 Gen10, DL365 Gen10, DL380 Gen10
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416689
Sku: P09726R-K21
Discover the HPE solid state drive, a remarkable solution for your enterprise storage needs. Engineered for mixed-use applications, it combines a substantial 1.92 TB capacity with high-speed performance, delivering up to 80,000 IOPS for 4KB random reads and 31,000 IOPS for 4KB random writes. This hot-swap hard drive, designed for durability, boasts an SSD Endurance of 12,100 TB, ensuring your data's safety and accessibility over time. Its efficient power consumption of just 1.89 Watt not only reduces operational costs but also supports a more sustainable IT infrastructure. Bundled with the HPE Low Profile Converter, it offers seamless integration into your existing setup, making it a smart choice for businesses looking to enhance their data storage and management capabilities.
| Description du produit | HPE - SSD - Mixed Use - 1.92 To - SATA 6Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 1.92 To |
| Format | 3.5" LFF |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Débit de transfert de données | 600 Mo/s |
| Classe d'entraînement | Mixed Use |
| Dimensions (LxPxH) | 7 mm |
| Poids | 680 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Low Profile Converter |
| Conçu pour | ProLiant DL120 Gen10, DL160 Gen10, DL180 Gen10, DL20 Gen10, DL20 Gen10 Plus, DL325 Gen10, DL325 Gen10 Plus, DL345 Gen10, DL345 Gen10 Plus, DL360 Gen10, DL360 Gen10 Plus, DL365 Gen10 Plus, DL380 Gen10, DL380 Gen10 Plus, DL385 Gen10, DL385 Gen10 Plus, DL388 Gen10 |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Low Profile Converter |