Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - 400 Go - échangeable à chaud - 2.5" SFF - SAS 12Gb/s - recommercialisé - SS540 - avec HPE Smart Carrier - pour ProLiant DL120 Gen10, DL160 Gen10, DL180 Gen10, DL325 Gen10, DL385 Gen10, DL388 Gen10
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416700
Sku: P21125R-K21
The HPE solid state drive is a solution for businesses seeking to enhance their data center's efficiency and reliability. With a 400 GB capacity, it offers ample storage for critical data. The drive's performance is highlighted by its 1.2 GBps data transfer rate and high IOPS, ensuring quick access to data and smooth system operations. Designed for durability, it boasts a Drive Writes Per Day (DWPD) of 10 and an SSD Endurance of 7134 TB, making it suitable for intensive workloads. Its 2.5" SFF form factor and compatibility with Serial Attached SCSI 3 interface ensure easy installation and maintenance. Additionally, its low power consumption and inclusion of the HPE Smart Carrier further enhance its value, making it an ideal choice for enterprise environments.
| Description du produit | HPE - SSD - 400 Go - SAS 12Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 400 Go |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Débit de transfert de données | 1.2 Go/s |
| Dimensions (LxPxH) | 21.93 cm x 22.86 cm x 14.61 cm |
| Poids | 500 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Smart Carrier |
| Conçu pour | ProLiant BL460c Gen10, DL120 Gen10, DL160 Gen10, DL180 Gen10, DL325 Gen10, DL360 Gen10, DL385 Gen10, DL388 Gen10, DL560 Gen10, ML110 Gen10, ML350 Gen10 |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Smart Carrier |