Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Mixed Use, Mainstream Performance - 6.4 To - échangeable à chaud - 2.5" SFF - U.2 PCIe 3.0 (NVMe) - recommercialisé - PE6031 - avec HPE Smart Carrier NVMe
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416702
Sku: P13674R-K21
Discover the power of high-performance and reliable storage with the HPE solid state drive, designed for enterprise environments where capacity, speed, and durability are important. This 6.4 TB drive offers a substantial storage solution, capable of accommodating large volumes of data with ease. Engineered for excellence, it features an impressive 4KB random read IOPS of 155,000 and write IOPS of 165,000, making it suitable for applications that require high-speed data access and transfer.
| Description du produit | HPE - SSD - Mixed Use, Mainstream Performance - 6.4 To - U.2 PCIe 3.0 (NVMe) |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 6.4 To |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | U.2 PCIe 3.0 (NVMe) |
| Classe d'entraînement | Mixed Use, Mainstream Performance |
| Dimensions (LxPxH) | 21.92 cm x 22.86 cm x 14.61 cm |
| Poids | 680 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Smart Carrier NVMe |