Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Mixed Use - 800 Go - échangeable à chaud - 2.5" SFF - SAS 12Gb/s - recommercialisé - PM6 Series - avec HPE Smart Carrier - pour ProLiant DL120 Gen10, DL160 Gen10, DL325 Gen10, DL385 Gen10, DL388 Gen10, DL580 Gen10
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416713
Sku: P26290R-K21
Discover the power of enhanced data management and storage with the HPE solid state drive. Designed for high-demand environments, this 800 GB drive offers a blend of capacity, speed, and reliability. With a data transfer rate of 1.2 GBps and impressive IOPS for both read and write operations, it ensures swift and efficient data access. The drive's hot-swap capability, coupled with the HPE Smart Carrier, simplifies maintenance and upgrades, minimizing downtime. Its 2.5" SFF form factor is perfect for optimizing server storage without sacrificing space, making it an ideal choice for businesses looking to enhance their data infrastructure.
| Description du produit | HPE - SSD - Mixed Use - 800 Go - SAS 12Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 800 Go |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Débit de transfert de données | 1.2 Go/s |
| Classe d'entraînement | Mixed Use |
| Dimensions (LxPxH) | 21.92 cm x 22.86 cm x 14.61 cm |
| Poids | 500 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Smart Carrier |
| Conçu pour | ProLiant DL120 Gen10 (2.5"), DL160 Gen10 (2.5"), DL325 Gen10 (2.5"), DL380 Gen10 (2.5"), DL385 Gen10 (2.5"), DL385 Gen10 Plus (2.5"), DL388 Gen10 (2.5"), DL560 Gen10 (2.5"), DL580 Gen10 (2.5"), ML350 Gen10 (2.5") |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Smart Carrier |