Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Read Intensive, Mainstream Performance - 3.84 To - échangeable à chaud - 2.5" SFF - U.3 PCIe 4.0 (NVMe) - recommercialisé - PE8010 - avec HPE Smart Carrier NVMe - pour ProLiant BL460c Gen10, DL360 Gen10, DL380 Gen10, DL385 Gen10, DL580 Gen10, ML350 Gen10
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416719
Sku: P19817R-K21
Elevate your data storage solutions with the HPE hot-swap hard drive, designed for businesses that require dependable, high-speed storage. With a generous 3.84 TB capacity, this drive is equipped to handle large volumes of data, making it suitable for data centers and enterprise-level applications. The integration of U.3 PCIe 4.0 (NVMe) interface delivers exceptional data transfer speeds, ensuring that your operations run smoothly without bottlenecks.
| Description du produit | HPE - SSD - Read Intensive, Mainstream Performance - 3.84 To - U.3 PCIe 4.0 (NVMe) |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 3.84 To |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | U.3 PCIe 4.0 (NVMe) |
| Classe d'entraînement | Read Intensive, Mainstream Performance |
| Dimensions (LxPxH) | 15 mm |
| Poids | 500 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Smart Carrier NVMe |
| Conçu pour | ProLiant BL460c Gen10 (2.5"), BL460c Gen9 (2.5"), DL360 Gen10 (2.5"), DL360 Gen9 (2.5"), DL380 Gen10 (2.5"), DL380 Gen9 (2.5"), DL385 Gen10 (2.5"), DL560 Gen10 (2.5"), DL560 Gen9 (2.5"), DL580 Gen10 (2.5"), DL580 Gen9 (2.5"), ML350 Gen10 (2.5"), ML350 Gen9 (2.5") |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Smart Carrier NVMe |