Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Read Intensive - 1.92 To - échangeable à chaud - 2.5" SFF - SATA 6Gb/s - recommercialisé - 5300P - avec HPE Smart Carrier - pour ProLiant DL120 Gen10, DL160 Gen10, DL180 Gen10, DL325 Gen10, DL385 Gen10, DL388 Gen10
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416735
Sku: P19941R-K21
Discover the power of enhanced data storage with the HPE 5300P solid state drive, bundled with the HPE Smart Carrier. This 1.92 TB hard drive is designed for read-intensive applications, offering a remarkable data transfer rate of 600 MBps and hot-swap capability for minimal downtime. With up to 76000 IOPS for 4KB random read and 33000 IOPS for 4KB random write, it delivers high-speed performance that can keep up with your most demanding tasks. The drive's energy-efficient design, consuming only 2.88 W, not only reduces operational costs but also supports your green computing initiatives. Whether you're upgrading an existing system or building a new one, this remarketed HPE hard drive offers a reliable and cost-effective storage solution.
| Description du produit | HPE - SSD - Read Intensive - 1.92 To - SATA 6Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 1.92 To |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Débit de transfert de données | 600 Mo/s |
| Classe d'entraînement | Read Intensive |
| Dimensions (LxPxH) | 21.92 cm x 22.86 cm x 14.61 cm |
| Poids | 680 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Smart Carrier |
| Conçu pour | ProLiant BL460c Gen10, DL120 Gen10, DL160 Gen10, DL180 Gen10, DL325 Gen10, DL360 Gen10, DL385 Gen10, DL388 Gen10, DL560 Gen10, ML110 Gen10, ML350 Gen10 |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Smart Carrier |