Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Mixed Use - 480 Go - échangeable à chaud - 2.5" SFF - SATA 6Gb/s - recommercialisé - 5300M - avec HPE Smart Carrier - pour ProLiant DL120 Gen10, DL180 Gen10, DL20 Gen10, DL325 Gen10, DL385 Gen10, DL388 Gen10
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416738
Sku: P19947R-K21
Discover the power of enhanced data management with the HPE 480 GB solid state drive. Engineered for mixed-use applications, this hot-swap hard drive combines high-capacity storage with high performance. With a data transfer rate of 600 MBps and impressive IOPS for both read and write operations, it's designed to meet the demands of intensive data environments. The drive's 2.5" SFF form factor ensures compatibility with a variety of systems, while the inclusion of the HPE Smart Carrier adds an extra layer of protection. Whether upgrading your existing setup or integrating into a new system, this SSD offers a reliable and efficient storage solution.
| Description du produit | HPE - SSD - Mixed Use - 480 Go - SATA 6Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 480 Go |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Débit de transfert de données | 600 Mo/s |
| Classe d'entraînement | Mixed Use |
| Dimensions (LxPxH) | 14.61 cm x 22.23 cm x 13.97 cm |
| Poids | 680 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Smart Carrier |
| Conçu pour | ProLiant BL460c Gen10, DL120 Gen10, DL160 Gen10, DL180 Gen10, DL20 Gen10, DL325 Gen10, DL380 Gen10, DL385 Gen10, DL388 Gen10, DL560 Gen10, DL580 Gen10, ML110 Gen10, ML350 Gen10 |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Smart Carrier |