Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Mixed Use - 1.6 To - échangeable à chaud - 2.5" SFF - SAS 12Gb/s - recommercialisé - PM1645a - avec HPE Basic Carrier
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416753
Sku: P40561R-K21
Discover the robust and reliable storage solution for your enterprise needs with the HPE 1.6 TB solid state drive. Engineered for high performance and durability, this drive features a remarkable data transfer rate of 1.2 GB/s and outstanding random read/write IOPS, ensuring swift access to critical data and smooth operation under mixed-use workloads. Its hot-swap capability allows for effortless maintenance and upgrades, minimizing downtime and keeping your systems running efficiently. Bundled with the HPE Basic Carrier, this remarketed drive offers compatibility and value, making it an ideal choice for businesses looking to enhance their data storage infrastructure without compromising on quality or performance.
| Description du produit | HPE - SSD - Mixed Use - 1.6 To - SAS 12Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 1.6 To |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Débit de transfert de données | 1.2 Go/s |
| Classe d'entraînement | Mixed Use |
| Dimensions (LxPxH) | 21.92 cm x 22.86 cm x 14.61 cm |
| Poids | 680 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Basic Carrier |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Basic Carrier |