Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Read Intensive, High Performance - 7.68 To - échangeable à chaud - 2.5" SFF - U.3 PCIe 4.0 (NVMe) - recommercialisé - PM1733 - avec HPE Basic Carrier
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416756
Sku: P40567R-K21
Discover the power of high-capacity, high-performance storage with the HPE 7.68 TB solid state drive. Designed for read-intensive applications, this drive combines a substantial 7.68 TB storage capacity with fast data transfer speeds of up to 7000 MBps read and 3700 MBps write. It's built to handle up to 820000 IOPS for reading and 145000 IOPS for writing, making it a robust solution for demanding data environments.
| Description du produit | HPE - SSD - Read Intensive, High Performance - 7.68 To - U.3 PCIe 4.0 (NVMe) |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 7.68 To |
| Type de mémoire flash NAND | 3 bits par cellule (TLC) |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | U.3 PCIe 4.0 (NVMe) |
| Classe d'entraînement | Read Intensive, High Performance |
| Caractéristiques | Digitally Signed Firmware, Dual Port |
| Dimensions (LxPxH) | 15 mm |
| Poids | 500 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Basic Carrier |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Basic Carrier |