Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Read Intensive, Mainstream Performance - 3.84 To - échangeable à chaud - 2.5" SFF - U.3 PCIe 4.0 (NVMe) - recommercialisé - CD6 Series - avec HPE Basic Carrier
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416904
Sku: P40484R-K21
Discover the robust storage solution for your data-intensive applications with the HPE 3.84 TB solid state drive. Designed for reliability and performance, this hot-swap hard drive is perfect for environments where data accessibility and speed are crucial. With a substantial 3.84 TB capacity, it offers ample space for your critical data. The drive's impressive 155000 IOPS for 4KB random reads and 60000 IOPS for writes ensure swift and efficient data retrieval and storage, making it an ideal choice for performance-sensitive tasks.
| Description du produit | HPE - SSD - Read Intensive, Mainstream Performance - 3.84 To - U.3 PCIe 4.0 (NVMe) |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 3.84 To |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | U.3 PCIe 4.0 (NVMe) |
| Classe d'entraînement | Read Intensive, Mainstream Performance |
| Dimensions (LxPxH) | 15 mm |
| Poids | 500 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Basic Carrier |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Basic Carrier |