Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Read Intensive - 480 Go - échangeable à chaud - 2.5" SFF - SATA 6Gb/s - recommercialisé - Multi Vendor - avec HPE Basic Carrier - pour ProLiant DL110 Gen11, DL320 Gen11, DL365 Gen11, DL380 Gen11, DL560 Gen11, ML350 Gen11
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416905
Sku: P40497R-K21
The HPE 480 GB solid state drive offers a blend of performance, reliability, and efficiency, making it a suitable choice for businesses and IT professionals. With a capacity of 480 GB, it provides ample space for data storage, while the 2.5" SFF design ensures compatibility with various systems. The drive's Serial ATA-600 interface offers high-speed data transfer rates, and its hot-swap capability allows for easy maintenance. Designed for read-intensive applications, it features a Drive Writes Per Day (DWPD) of 0.5 and an SSD endurance of 430 TB, ensuring long-term reliability and performance. Additionally, its low power consumption of 3.36 W makes it an energy-efficient option for any setup.
| Description du produit | HPE - SSD - Read Intensive - 480 Go - SATA 6Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 480 Go |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Classe d'entraînement | Read Intensive |
| Dimensions (LxPxH) | 7 mm |
| Poids | 500 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Basic Carrier |
| Conçu pour | ProLiant DL110 Gen11, DL20 Gen10 Plus, DL320 Gen11, DL325 Gen10 Plus, DL325 Gen11, DL345 Gen10 Plus, DL345 Gen11, DL360 Gen10 Plus, DL360 Gen11, DL365 Gen10 Plus, DL365 Gen11, DL380 Gen10 Plus, DL380 Gen11, DL385 Gen10 Plus, DL385 Gen11, DL560 Gen11, ML350 Gen11 |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Basic Carrier |