Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Mixed Use - 480 Go - échangeable à chaud - 2.5" SFF - SATA 6Gb/s - recommercialisé - S4610 - avec HPE Basic Carrier
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416910
Sku: P40545R-K21
Discover the robust and efficient storage solution for your data-intensive applications with the HPE solid state drive. Engineered for mixed-use environments, this drive has a 480 GB capacity and hot-swap functionality, ensuring your system runs smoothly without interruption. Experience superior performance with up to 76,000 IOPS for 4KB random reads and 42,000 IOPS for writes, making it perfect for environments where speed and reliability are critical. Its low power consumption of 3.33 W not only maximizes efficiency but also contributes to lower operating costs. Bundled with the HPE Basic Carrier, this drive is ready for immediate deployment, offering a seamless and cost-effective upgrade to your storage infrastructure.
| Description du produit | HPE - SSD - Mixed Use - 480 Go - SATA 6Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 480 Go |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Classe d'entraînement | Mixed Use |
| Dimensions (LxPxH) | 7 mm |
| Poids | 500 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Basic Carrier |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Basic Carrier |