HPE - Alimentation - branchement à chaud (module enfichable) - Flex Slot - 80 PLUS Titanium - CA 100-240 V - 1000 Watt - recommercialisé
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6417024
Sku: P03178R-B21
Discover the power of efficiency and reliability with the HPE power supply, a solution designed for seamless integration into PC/Server systems. Boasting an 80 PLUS Titanium certification, this hot-plug, plug-in module power supply achieves an impressive 95.3% efficiency at full load, making it an ideal choice for businesses looking to optimize energy use and reduce operational costs.
| Description du produit | HPE - alimentation - branchement à chaud - 1000 Watt |
| Type de périphérique | Alimentation - branchement à chaud - module enfichable |
| Conformité aux spécifications | Flex Slot |
| Certification 80 PLUS | 80 PLUS Titanium |
| Poids | 910 g |
| Tension d'entrée | CA 100-240 V |
| Capacité d'alimentation | 1000 Watt |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Dimensions (LxPxH) | 6.8 cm x 22.53 cm x 4.04 cm |