Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Very Read Optimized - 7.68 To - échangeable à chaud - 2.5" SFF - SATA 6Gb/s - recommercialisé - avec HPE Basic Carrier - pour ProLiant DL320 Gen11, DL345 Gen11, DL365 Gen11, DL385 Gen11, DL560 Gen11, ML350 Gen11
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6417109
Sku: P58228R-B21
Discover the robust and efficient storage solution for your enterprise needs with the HPE 7.68 TB solid state drive. Engineered for durability and high-capacity storage, this hot-swap hard drive integrates seamlessly into your existing infrastructure, offering a remarkable data transfer rate of 600 MBps. Its digitally signed firmware and single port design ensure secure and reliable connectivity. With an impressive SSD endurance of 9110 TB and optimized power consumption modes, this drive is designed to deliver both performance and efficiency. Whether for intensive data retrieval or large-scale storage requirements, this HPE hard drive is an exceptional choice for businesses looking to enhance their data center capabilities.
| Description du produit | HPE - SSD - Very Read Optimized - 7.68 To - SATA 6Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 7.68 To |
| Type de mémoire flash NAND | 3 bits par cellule (TLC) |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Débit de transfert de données | 600 Mo/s |
| Classe d'entraînement | Very Read Optimized |
| Caractéristiques | Simple port, Digitally Signed Firmware |
| Dimensions (LxPxH) | 7 mm |
| Poids | 560 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Basic Carrier |
| Conçu pour | ProLiant DL320 Gen11, DL325 Gen10 Plus, DL345 Gen10 Plus, DL345 Gen11, DL360 Gen10 Plus, DL365 Gen10 Plus, DL365 Gen11, DL385 Gen11, DL560 Gen11, ML350 Gen11 |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Basic Carrier |