Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Read Intensive - 480 Go (2 x 240 Go M.2) - échangeable à chaud - M.2 2280 (dans un support de 2,5") - SATA 6Gb/s - recommercialisé - 5300B - avec HPE Smart Carrier M.2
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6417182
Sku: P19894R-B21
Discover the robust and reliable solution for your data storage needs with the HPE 480 GB solid state drive. Engineered for read-intensive applications, this drive offers a blend of high capacity and performance, with a 480 GB storage space and impressive IOPS rates for both read and write operations. Its M.2 2280 form factor is designed for easy integration into existing systems, while the hot-swap capability allows for maintenance without downtime. Bundled with the HPE Smart Carrier M.2, it ensures your data is not only fast but also secure. Whether you're upgrading your enterprise storage system or building a high-performance computing environment, this SSD provides the reliability and efficiency you need.
| Description du produit | HPE - SSD - Read Intensive - 480 Go - SATA 6Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 480 Go |
| Configuration de modules SSD | 2 x 240 Go M.2 |
| Format | M.2 2280 (dans un support de 2,5") |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Classe d'entraînement | Read Intensive |
| Dimensions (LxPxH) | 10.8 cm x 15.88 cm x 3.76 cm |
| Poids | 500 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Smart Carrier M.2 |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Smart Carrier M.2 |