Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Mixed Use, High Performance - chiffré - 6.4 To - échangeable à chaud - 2.5" SFF - U.3 PCIe 4.0 (NVMe) - FIPS 140-2 - TCG Opal Encryption, Self-Encrypting Drive (SED) - recommercialisé - PM1735 - avec HPE Basic Carrier - pour ProLiant DL320 Gen11, DL360 Gen11, DL380 Gen11, DL385 Gen11, DL560 Gen11, ML350 Gen11
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6417215
Sku: P40572R-B21
Discover the power of enhanced data management and security with the HPE 6.4 TB solid state drive. Designed for high-demand environments, this hot-swap hard drive combines a substantial 6.4 TB capacity with a remarkable 3 DWPD, ensuring both ample storage and enduring reliability for intensive write operations. Its U.3 PCIe 4.0 (NVMe) interface not only promises fast data transfer rates but also wide compatibility with existing systems, facilitating easy integration.
| Description du produit | HPE - SSD - Mixed Use, High Performance - 6.4 To - U.3 PCIe 4.0 (NVMe) |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 6.4 To |
| Cryptage matériel | Oui |
| Algorithme de chiffrement | FIPS 140-2 |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | U.3 PCIe 4.0 (NVMe) |
| Classe d'entraînement | Mixed Use, High Performance |
| Dimensions (LxPxH) | 21.92 cm x 22.86 cm x 14.61 cm |
| Poids | 500 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Basic Carrier |
| Conçu pour | ProLiant DL20 Gen10 Plus (2.5"), DL320 Gen11 (2.5"), DL325 Gen10 Plus (2.5"), DL325 Gen11 (2.5"), DL345 Gen10 Plus (2.5"), DL345 Gen11 (2.5"), DL360 Gen10 Plus (2.5"), DL360 Gen11 (2.5"), DL365 Gen10 Plus (2.5"), DL380 Gen10 Plus (2.5"), DL380 Gen11 (2.5"), DL385 Gen10 Plus (2.5"), DL385 Gen11 (2.5"), DL560 Gen11 (2.5"), ML350 Gen11 (2.5") |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Basic Carrier |