Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Lecture intensive, Valeur - 960 Go - échangeable à chaud - 2.5" SFF - SAS 12Gb/s - recommercialisé - Multi Vendor - avec HPE Smart Carrier - pour ProLiant DL120 Gen10, DL160 Gen10, DL180 Gen10, DL325 Gen10, DL385 Gen10, DL388 Gen10
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6417225
Sku: P36997R-B21
Discover the robust and efficient storage solution with the HPE 960 GB solid state drive, designed for those who demand reliable and efficient data storage. This hard drive, suitable for a variety of applications, offers a substantial 960 GB capacity, making it perfect for data-intensive tasks. With its Serial Attached SCSI 3 interface, it provides fast and seamless data access, ensuring that your operations run smoothly without interruption.
| Description du produit | HPE - SSD - Lecture intensive, Valeur - 960 Go - SAS 12Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 960 Go |
| Type de mémoire flash NAND | 3 bits par cellule (TLC) |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Débit de transfert de données | 1.2 Go/s |
| Classe d'entraînement | Lecture intensive, Valeur |
| Caractéristiques | Digitally Signed Firmware |
| Dimensions (LxPxH) | 15 mm |
| Poids | 500 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Smart Carrier |
| Conçu pour | ProLiant BL460c Gen10, DL120 Gen10, DL160 Gen10, DL180 Gen10, DL325 Gen10, DL360 Gen10, DL385 Gen10, DL388 Gen10, DL560 Gen10, ML110 Gen10, ML350 Gen10 |