Startech Câble slim audio stéréo de 3,5 mm (M/M) - 4,6 m - Connecteurs plaqués en or - Noir (MU15MMS)
16.99$
Startech Câble slim audio stéréo de 3,5 mm (M/M) - 1,8 m - Connecteurs plaqués en or - Noir (MU6MMS)
14.99$
C2G Value Series One 25ft 3.5mm Stereo Audio To Two RCA Stereo - Y-Cable Audio Adapter - M/M
45.99$
C2G 6ft 3.5mm Right Angled M/M Stereo Audio Cable - Audio cable - mini-phone stereo 3.5 mm male to mini-phone stereo 3.5 mm male - 1.8 m - shielded - black - right-angled connector
Manufacturer: C2G
Item Inso: 6430270
Sku: 40584
The 3.5mm right angle stereo audio cable is specifically designed for quality computer audio applications. It connects a PC sound card, MP3 player or any mini-stereo audio device with 3.5mm jacks to a multimedia speaker. This cable features two copper conductors and a drain wire. The conductors and drain wire are wrapped with a braided shield which prevents unwanted EMI/RFI interference. Fully molded nickel-plated connectors provide excellent strain relief for durable use.
| Product Description | C2G 6ft 3.5mm Right Angled M/M Stereo Audio Cable - audio cable - 1.8 m |
| Cable | Audio cable |
| Technology | Shielded |
| Length | 1.8 m |
| Color | Black |
| Connector | Mini-phone stereo 3.5 mm - male |
| Connector (Second End) | Mini-phone stereo 3.5 mm - male |
| Features | Right-angled connector |
| Manufacturer Warranty | Limited lifetime warranty |