Eaton Tripp Lite Series Surge Protector Power Strip 120V 7 Outlet 12' Cord 1080 Joule Black
74.00$
Eaton Tripp Lite Series PDU Basic 120V 1.8kW 15A 5-15R 13 Outlet 5-15P Horizontal 1URM
297.96$
StarTech Barrette d'alimentation PDU horizontale à montage en rack 1U à 8 prises pour racks de serveur de réseau - Protection contre les surtensions - 120 V/15 A - avec cordon d'alimentation de 6 pieds (RKPW081915)
118.99$
CyberPower Essentiel B808 - Protection contre les surtensions - CA 125 V - connecteurs de sortie : 8 - 2.4 m cordon - noir
Manufacturier: CyberPower
Item Inso: 6430796
Sku: B808
The CyberPower B808 8 outlet surge protector offers a high level of surge protection for common home and office electronics such as computers and peripherals, home theater equipment, and appliances. With 2180 joules of surge protection, the B808 prevents power surges and power spikes caused by storms and electrical grid fluctuations from reaching and potentially harming your valuable electronic equipment. The B808 comes with 8 standard, grounded power outlets and an extra-long 8 foot power cord with a low profile grounded plug which fits tightly against walls for unimpeded placement behind furniture.
| Description du produit | CyberPower Essentiel B808 - protection contre les surtensions |
| Type de périphérique | Protection contre les surtensions - externe |
| Longueur du cordon | 2.4 m |
| Poids | 640 g |
| Tension d'entrée | CA 125 V |
| Tension de sortie | CA 125 V |
| Connecteurs d'entrée | 1 x power NEMA 5-15P |
| Connecteurs de sortie | 8 x power NEMA 5-15R |
| Couleur | Noir |
| Dimensions (LxPxH) | 9.8 cm x 22.86 cm x 4.39 cm |
| Garantie du fabricant | Garantie limitée à vie |