HPE ProLiant Compute DL380 Gen12 - Serveur - Montable sur rack 2U - 2 voies - pas de processeur - RAM 0 Go - SATA/SAS - hot-swap 3.5" baie(s) - aucun disque dur - Aucun SE fourni - moniteur : aucun - CTO
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6467015
Sku: P73284-B21#B19
The HPE ProLiant DL380 Gen12 is a versatile rack-mountable server designed for enterprise-level scalability and flexibility. Equipped with 12 hot-swap 3.5-inch drive bays, it allows for efficient storage management and expansion to meet varying business needs. Featuring robust environmental tolerance, this server can operate effectively in temperatures ranging from 10°C to 35°C and humidity levels of 8% to 90% RH, making it suitable for a range of data center conditions.
| Description du produit | HPE ProLiant Compute DL380 Gen12 - Montable sur rack pas de processeur - 0 Go - aucun disque dur |
| Type | Serveur - Montable sur rack |
| Hauteur (unités de rack) | 2U |
| Localisation | Langue : anglais, allemand, français, italien, espagnol / région : Europe |
| Evolutivité des Serveurs | 2 voies |
| Processeur | Pas de processeur |
| RAM | 0 Go (installé) / 8 To (maximum) - DDR5 SDRAM |
| Baies de stockage pour serveur | Hot-swap 3.5" |
| Disque dur | Aucun disque dur |
| Stockage optique | Pas de disque optique |
| Mémoire vidéo | 16 Mo |
| Alimentation redondante | En option |
| Système d'exploitation fourni | Aucun système d'exploitation fourni |
| Logiciel(s) inclus | HPE Server UEFI, HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning |
| Dimensions (LxPxH) | 44.8 cm x 73.25 cm x 8.75 cm |
| Poids | 23 kg |
| Type de tarification | CTO |
| Normes environnementales | EPEAT Silver |