Startech Bras d'écran à montage mural - Double pivot - Support mural pour moniteur plat à fixation VESA jusqu'à 27" 15 kg
77.99$
Ergotron LX - Kit de montage (bras position assise-debout, extension, base, adaptateur VESA) - pour Écran LCD - capacité 3,2
619.18$
Ergotron LX Pro - Kit de montage (double bras articulé) - modulaire - pour 2 écrans LCD
690.88$
Peerless-AV SmartMount - Kit de montage (2 bras ciseaux) - Hook-and-Hang - pour Écran LCD - universel - noir semi-brillant - Taille d'écran : 39"-85"
Manufacturier: Peerless Industries
Item Inso: 6301129
Sku: STS650
The Peerless-AV SmartMount mounting kit is engineered for flexibility and durability for your LCD display needs. With depth and tilt adjustments, it allows for the perfect viewing angle, enhancing your visual experience. Universal compatibility ensures that it fits a wide range of LCD displays from 39" to 85", making it a versatile choice for any setting. The inclusion of 2 scissor arms in the mounting components provides robust support for displays up to 90.7 kg, ensuring stability and security. Finished with a scratch-resistant fused epoxy, the SmartMount not only maintains its aesthetic appeal but also stands up to the rigors of daily use. Compliant with RoHS and cULus standards, it meets high safety and environmental standards, making it a reliable and responsible choice for your mounting needs.
| Description du produit | Peerless-AV SmartMount kit de montage - Hook-and-Hang - pour Écran LCD - universel - noir semi-brillant |
| Type de Produit | Kit de montage (Hook-and-Hang) |
| Éléments de montage | 2 bras ciseaux |
| Dimensions (LxPxH) | 73.2 cm x 97 cm x 68.3 cm |
| Profondeur réglable | 97-305cm |
| Inclinaison | -2° à 15° |
| Ajustements | Profondeur, inclinaison |
| Poids | 16.1 kg |
| Utilisation recommandée | Écran LCD |
| Taille d'écran recommandée | 39"-85" |
| Interface de montage VESA | À partir de 200 x 100 mm, jusqu'à 600 x 400 mm, 600 x 600 mm |
| Poids de la charge max. | 90.7 kg |
| Couleur | Noir semi-brillant |