ASUS ExpertBook B3 B3604CMA-P73-CB - Intel Core Ultra 7 - 155U / jusqu'à 4.8 GHz - Win 11 Pro - Intel Graphics - 16 Go RAM - 1 To SSD NVMe - 16" 1920 x 1200 - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 6 - noir étoilé
Manufacturier: ASUS
Item Inso: 6302750
Sku: B3604CMA-P73-CB
The ASUS ExpertBook B3 is designed to elevate productivity and performance for professionals on the go. Equipped with a 16-inch LED display featuring a native resolution of 1920 x 1200, the anti-glare screen combined with a wide aspect ratio offers a comfortable viewing experience. With an 85% screen-to-body ratio, multitasking becomes easier and more efficient due to the expansive real estate provided by its display. Furthermore, the device is built with a military-grade durability standard (MIL-STD-810H tested), ensuring it can withstand the rigors of daily use.
| Description du produit | ASUS ExpertBook B3 B3604CMA-P73-CB - AI Ready - 16" - Intel Core Ultra 7 - 155U - 16 Go RAM - 1 To SSD |
| Type de Produit | Ordinateur portable - AI Ready |
| Système d'exploitation | Win 11 Pro |
| Processeur | Intel Core Ultra 7 (Série 1) - 155U / 1.7 GHz, jusqu'à 4.8 GHz / 12 Mo Cache |
| Unité de traitement neural (NPU) | Intel AI Boost |
| Mémoire | 16 Go DDR5 |
| Stockage | 1 To SSD - NVMe |
| Affichage | 16" 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz |
| Graphique | Intel Graphics |
| Clavier numérique | Oui |
| Webcam intégrée | Oui |
| Réseaux | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2, Gigabit Ethernet |
| Batterie | 3 cellules |
| Sécurité | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, lecteur d'empreintes digitales |
| Couleur | Noir étoilé |
| Dimensions (LxPxH) | 35.8 cm x 25.43 cm x 2.03 cm |
| Poids | 1.9 kg |
| Normes environnementales | TCO Certified Notebooks 9, ENERGY STAR EPEAT Gold |
Éléments contenus dans la boite :
| ASUS ExpertBook B3 B3604CMA-P73-CB |
| Adaptateur d'alimentation USB-C |