ASUS ExpertCenter P500MV C-DSI58512-CB - MT Core i5 13420H / jusqu'à 4.6 GHz - RAM 8 Go - SSD 512 Go - NVMe - UHD Graphics - IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), Bluetooth 5.4, Gigabit Ethernet - Win 11 Home - moniteur : aucun - gris
Manufacturier: ASUS
Item Inso: 6380513
Sku: P500MVC-DSI58512-CB
The ASUS ExpertCenter P500MV offers a reliable computing solution with its 7.1 channel surround sound output, ideal for immersive audio experiences. Featuring a tower form factor, this mini-tower is equipped with an efficient Intel Core i5 processor that runs at a base clock speed of 2.1 GHz, with turbo speeds reaching up to 4.6 GHz. The system includes 8 GB of DDR5 RAM and a 512 GB SSD with PCI Express 4.0 interface for fast data access and enhanced multitasking capabilities. Designed with energy efficiency in mind, it is EPEAT Silver certified and ENERGY STAR certified, ensuring a lower environmental impact without compromising performance. Connectivity options are abundant, with multiple USB ports, HDMI, DisplayPort 1.4, and Gigabit Ethernet, providing versatility for users' peripheral needs.
| Description du produit | ASUS ExpertCenter P500MV C-DSI58512-CB - MT Core i5 13420H 2.1 GHz - 8 Go - SSD 512 Go |
| Type | Ordinateur personnel - MT |
| Processeur | Intel Core i5 (13ème génération) 13420H / 2.1 GHz (jusqu'à 4.6 GHz, (8 c¿urs) |
| Caractéristiques principales du processeur | Intel Smart Cache |
| Mémoire cache | 12 Mo |
| Cache par processeur | 12 Mo |
| RAM | 8 Go (installé) / 64 Go (maximum) - DDR5 SDRAM |
| Contrôleur de stockage | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Disque dur | SSD 512 Go - PCI Express 4.0 - M.2 - NVM Express (NVMe) |
| Stockage optique | Pas de disque optique |
| Contrôleur graphique | Intel UHD Graphics |
| Sortie audio | Surround 7.1 canaux |
| Réseaux | 802.11a, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, 802.11b/g/n, Bluetooth, 1GbE |
| Système d'exploitation fourni | Windows 11 Home |
| Couleur | Gris |
| Dimensions (LxPxH) | 15.5 cm x 29.6 cm x 34.7 cm |
| Poids | 6 kg |
| Normes environnementales | ENERGY STAR EPEAT Silver |
| Garantie du fabricant | Garantie limitée - 1 an |