ASUS ROG G700TF DSU750802-CB - FT jeux - Core Ultra 7 265F / jusqu'à 5.3 GHz - RAM 32 Go - SSD 2 To - NVMe - GeForce RTX 5080 - Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.3, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) - Win 11 Home - moniteur : aucun - noir
Manufacturier: ASUS
Item Inso: 6380738
Sku: G700TF-DSU750802-CB
The ASUS ROG G700TF combines powerful performance with advanced features, ideal for gamers and professionals. Equipped with a Core Ultra 7 processor boasting 20 cores, this system reaches clock speeds up to 5.3 GHz, ensuring smooth multitasking and quick response times. With 32 GB of DDR5 RAM and a 2 TB SSD using NVMe technology, data access and application loading become seamless, enabling users to tackle demanding tasks with ease. The system's audio capabilities are impressive, featuring 7.1 channel surround sound for an immersive experience. High definition audio compliance, coupled with graphics provided by the NVIDIA GeForce RTX 5080 with 16 GB of GDDR7 memory, ensures stunning visuals for gaming and content creation. Built with an efficient liquid cooling system and a power supply rated at 850 watts with 80 PLUS Gold certification, the ASUS ROG G700TF delivers performance reliably and efficiently.
| Description du produit | ASUS ROG G700TF DSU750802-CB - FT Core Ultra 7 265F 2.4 GHz - 32 Go - SSD 2 To |
| Type | Ordinateur personnel - FT |
| Processeur | Intel Core Ultra 7 (Série 2) 265F / 2.4 GHz (jusqu'à 5.3 GHz, (20 c¿urs) |
| Caractéristiques principales du processeur | Intel Smart Cache |
| Unité de traitement neural (NPU) | Intel AI Boost - jusqu'à 13 TOPS |
| Mémoire cache | 30 Mo |
| Cache par processeur | 30 Mo |
| RAM | 32 Go (installé) / 128 Go (maximum) - DDR5 SDRAM |
| Contrôleur de stockage | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Disque dur | SSD 2 To - PCI Express 4.0 - M.2 2280 - NVM Express (NVMe) |
| Stockage optique | Pas de disque optique |
| Contrôleur graphique | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
| Mémoire vidéo | 16 Go GDDR7 SDRAM |
| Jeu | Oui |
| Sortie audio | Surround 7.1 canaux |
| Réseaux | 1GbE, 802.11a, 802.11b/g/n, Wi-Fi 5, 2.5GbE, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6 |
| Système d'exploitation fourni | Windows 11 Home |
| Couleur | Noir |
| Dimensions (LxPxH) | 24 cm x 50.92 cm x 47.96 cm |
| Poids | 18 kg |