AddOn 5m MPO OS1 Yellow Trunk Cable - Cordon de raccordement - MPO monomode (M) pour MPO monomode (F) - 5 m - 5 m - fibre optique - duplex - 9 / 125 micromètres - OS1 - sans halogène - jaune
Manufacturier: AddOn Networks
Item Inso: 6399160
Sku: ADD-TC-5M72-6MPF1
This is a 5m trunk cable, 72 fiber, SMF, OS1 with 6 X 6 MPO female straight. This patch cable is recommended for connections between fiber patch panels, hubs, switches, media converters and routers, etc. Our cables are 100% RoHS compliant for all of your networking needs. Each cable is 100% optically tested for insertion loss before you take ownership. Now you have a cost effective solution to your network upgrade needs. Our products are guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
| Description du produit | AddOn 5m MPO OS1 Yellow Trunk Cable - cordon de raccordement - 5 m - 5 m - jaune |
| Type | Cordon de raccordement - OS1 |
| Technologie | Duplex fibre optique |
| Type de fibres optiques | Monomode |
| Caractéristiques | Sans halogène |
| Longueur du câble | 5 m |
| Longueur | 5 m |
| Diamètre noyau / gainage | 9 / 125 micromètres |
| Connecteur | 6 x MPO monomode - mâle |
| Connecteur (deuxième extrémité) | 6 x MPO monomode - femelle |
| Couleur | Jaune |
| Garantie du fabricant | Garantie limitée à vie |