AddOn - Cordon de raccordement - LC multi-mode (M) pour MPO multimode (F) - 15 m - 15 m - fibre optique - 50 / 125 microns - OM3 - sans halogène - turquoise
Manufacturier: AddOn Networks
Item Inso: 6400054
Sku: ADD-MPO-6LC15M5OM3
This is a 15m MPO (female) to 6xLC (male) 12-strand aqua duplex riser-rated fiber fanout cable. An OM3 cable has a core size of 50 microns that supports 10 Gigabit Ethernet at lengths measuring up to 300 meters, and 40 Gigabit or 100 Gigabit Ethernet measuring up to 100 meters. This optical fiber, nonconductive, riser (OFNR) cable is best suited for use in interior fiber-optic applications. A duplex cable is a two-strand fiber optic patch cable that works best with transceivers that both transmit and receive. Our patch cables are 100% compliant for all of your networking needs. Our products are guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
| Description du produit | AddOn cordon de raccordement - 15 m - 15 m - turquoise |
| Type | Cordon de raccordement - OM3 |
| Technologie | Fibre optique |
| Type de fibres optiques | Multimode |
| Caractéristiques | Sans halogène, fibre optique multimode optimisée laser (LOMMF) |
| Longueur du câble | 15 m |
| Longueur | 15 m |
| Diamètre noyau / gainage | 50 / 125 microns |
| Connecteur | 12 x LC multi-mode - mâle |
| Connecteur (deuxième extrémité) | MPO multimode - femelle |
| Couleur | Turquoise |
| Garantie du fabricant | Garantie limitée à vie |