Samsung 990 EVO Plus MZ-V9S4T0
2555.41$
Kingston NV3
547.00$
Kingston NV3
286.03$
HPE - SSD - Write Intensive - 800 Go - échangeable à chaud - 2.5" SFF - SAS 12Gb/s - recommercialisé - avec HPE Smart Carrier - pour ProLiant DL120 Gen10, DL160 Gen10, DL180 Gen10, DL325 Gen10, DL385 Gen10, DL388 Gen10
Manufacturier: Hewlett Packard Enterprise
Item Inso: 6416678
Sku: P09100R-K21
Discover the power of high-performance storage with the HPE solid state drive, designed for those who demand speed, reliability, and capacity. This 800 GB drive offers a perfect blend of high-capacity storage and exceptional speed, with data transfer rates reaching up to 1.2 GBps. It's engineered for write-intensive applications, featuring a remarkable SSD endurance of 15000 TB and 10 Drive Writes Per Day (DWPD), ensuring it can handle even the most demanding data workloads with ease.
| Description du produit | HPE - SSD - Write Intensive - 800 Go - SAS 12Gb/s |
| Type | Lecteur à semi-conducteurs - échangeable à chaud |
| Capacité | 800 Go |
| Format | 2.5" SFF |
| Interface | SAS 12Gb/s |
| Débit de transfert de données | 1.2 Go/s |
| Classe d'entraînement | Write Intensive |
| Caractéristiques | Digitally Signed Firmware |
| Dimensions (LxPxH) | 15 mm |
| Poids | 680 g |
| Type de tarification | Recommercialisé |
| Fourni avec | HPE Smart Carrier |
| Conçu pour | ProLiant BL460c Gen10, DL120 Gen10, DL160 Gen10, DL180 Gen10, DL325 Gen10, DL360 Gen10, DL385 Gen10, DL388 Gen10, DL560 Gen10, ML110 Gen10, ML350 Gen10 |
Éléments contenus dans la boite :
| HPE - lecteur à semi-conducteurs |
| HPE Smart Carrier |