Startech 6ft CAT6 Ethernet Cable, 10 Gigabit Snagless RJ45 650MHz 100W PoE Patch Cord, CAT 6 10GbE UTP Network Cable w/Strain Relief, White, Wiring is UL Certified/TIA - Category 6 - 24AWG (N6PATCH6WH)
14.65$
Startech 3ft CAT6 Ethernet Cable, 10 Gigabit Snagless RJ45 650MHz 100W PoE Patch Cord, CAT 6 10GbE UTP Network Cable w/Strain Relief, White, Wiring is UL Certified/TIA - Category 6 - 24AWG (N6PATCH3WH)
12.38$
Axiom BENDnFLEX - Cordon de raccordement - Conformité TAA - RJ-45 (M) pour RJ-45 (M)
36.31$
C2G - Cordon de raccordement - RJ-45 (M) pour RJ-45 (M) - 4.57 m - 3.8 mm - UTP - CAT 6 - intérieur, sans crochet, bloqué - orange
Manufacturier: C2G
Item Inso: 6423723
Sku: C2G02227
The C2G CAT 6 patch cable is designed for high-speed networking tasks, offering performance of up to 10 Gbps. Its slim design and stranded copper conductors ensure flexibility and durability, making it ideal for indoor use. This cable features twisted pair technology and is equipped with snagless connectors that prevent damage during installation. Power over Ethernet (PoE) compatibility allows for powering devices through the cable, reducing clutter and enhancing convenience. With a tested frequency of up to 500 MHz, it supports a variety of networking needs while adhering to recognized compliance standards.
| Description du produit | C2G cordon de raccordement - 4.57 m - orange |
| Type | Cordon de raccordement - CAT 6 |
| Technologie | Paire torsadée non blindée (UTP) |
| Fils par câble | 8 fils |
| Caractéristiques | Intérieur, sans crochet, bloqué, Amincissement, conducteurs cuivre, jusqu'à 10 Gbps, câble à paire torsadée, Alimentation électrique par Ethernet (PoE) |
| Longueur du câble | 4.57 m |
| Diamètre | 3.8 mm |
| Connecteur | RJ-45 - mâle |
| Connecteur (deuxième extrémité) | RJ-45 - mâle |
| Couleur | Orange |
| Garantie du fabricant | Garantie limitée à vie |