Eaton Tripp Lite Series USB-C Full-Function Active Cable (M/M) with Repeater- USB 3.2 Gen 2, 8K 60 Hz, 60W PD Charging, 5 m, Black
173.48$
Eaton Tripp Lite Series 25ft USB 2.0 Hi-Speed Active Repeater Cable USB-A to USB-B M/M 25'
78.17$
StarTech Câble USB-A vers USB-C de 1 m - Cordon USB A vers USB C - USB Type C - M/M - USB 3.0 (5 Gb/s)
47.03$
C2G 1ft USB-C to USB-A SuperSpeed USB 5Gbps Cable M/M - Câble USB - USB type A (M) pour USB-C (M) - USB 3.2 Gen 1 - 30 V - 3 A - 30 cm - moulé - noir
Manufacturier: C2G
Item Inso: 6441814
Sku: C2G28875
The USB-C Male to USB-A Male Cable - USB 3.2 Gen 1 (5Gbps) is the perfect solution for connecting any standard USB-C enabled device to a USB-A device or accessory for charging and data transfer.
| Description du produit | C2G 1ft USB-C to USB-A SuperSpeed USB 5Gbps Cable M/M - Câble USB de type-C - USB type A pour USB-C - 30 cm |
| Type | Câble USB de type-C |
| Fonctions | Moulé, coque plaquée nickel |
| Longueur du câble | 30 cm |
| Connecteur | USB 9 broches type A - mâle |
| Connecteur (deuxième extrémité) | 24 pin USB-C - mâle |
| Tension nominale | 30 V |
| Courant nominal | 3 A |
| Normes de conformité | USB 3.2 Gen 1 |
| Couleur | Noir |
| Garantie du fabricant | Garantie limitée à vie |