ATEN Essentials VS5821 - Commutateur vidéo/audio - de bureau
Manufacturier: ATEN
Item Inso: 6461487
Sku: VS5821
The ATEN VS5821 is a versatile HDMI video/audio switch that enhances connectivity with its efficient design. Supporting a maximum video resolution of 7680 x 4320 at a V-Sync rate of 60 Hz, this device ensures high-quality output for various applications. It features two HDMI inputs and one HDMI output, making it an ideal choice for desktop use. With a data transfer rate of 48 Gbps, the switch provides seamless data flow to enhance your multimedia experience.
| Description du produit | ATEN Essentials VS5821 - commutateur vidéo/audio - 2 ports |
| Type de périphérique | Commutateur vidéo/audio - 2 ports |
| Sous-type | HDMI |
| Performances | Taux de transfert de données par port: 48 Gbps |
| Caractéristiques | DTS-HD Master Audio support, Dolby TrueHD support, prise en charge 3D, prise en charge des couleurs profondes, support HDR10+, VRR, ALLM, LPCM 7.1 support, technologie RapidSync, compact, 4:2:0 chroma subsampling support |
| Normes de conformité | HDCP 2.2, HDCP 2.3 |
| Alimentation | 5 V 1 A |
| Dimensions (LxPxH) | 6.1 cm x 5.65 cm x 1.52 cm |
| Poids | 30 g |