AddOn 1m 6xMPO OS1 Yellow Trunk Cable - Cordon de raccordement - MPO monomode (M) pour MPO monomode (F) - 1 m - 1 m - fibre optique - duplex - 9 / 125 micromètres - OS1 - sans halogène - jaune
Manufacturier: AddOn Networks
Item Inso: 6399159
Sku: ADD-TC-1M72-6MPF1
This is a 1m trunk cable, 72 fiber, SMF, OS1 with 6 X 6 MPO female straight. This patch cable is recommended for connections between fiber patch panels, hubs, switches, media converters and routers, etc. This patch cable is recommended for connections between fiber patch panels, hubs, switches, media converters and routers, etc. Our cables are 100% RoHS compliant for all of your networking needs. Each cable is 100% optically tested for insertion loss before you take ownership. Now you have a cost effective solution to your network upgrade needs. Our products are guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
| Description du produit | AddOn 1m 6xMPO OS1 Yellow Trunk Cable - cordon de raccordement - 1 m - 1 m - jaune |
| Type | Cordon de raccordement - OS1 |
| Technologie | Duplex fibre optique |
| Type de fibres optiques | Monomode |
| Caractéristiques | Sans halogène |
| Longueur du câble | 1 m |
| Longueur | 1 m |
| Diamètre noyau / gainage | 9 / 125 micromètres |
| Connecteur | 6 x MPO monomode - mâle |
| Connecteur (deuxième extrémité) | 6 x MPO monomode - femelle |
| Couleur | Jaune |
| Garantie du fabricant | Garantie limitée à vie |