AddOn 5m MPO OM4 Aqua Trunk Cable - Cordon de raccordement - MPO multimode (M) pour MPO multimode (F) - 5 m - 5 m - fibre optique - duplex - 50 / 125 microns - OM4 - sans halogène - turquoise
Manufacturier: AddOn Networks
Item Inso: 6399192
Sku: ADD-TC-5M72-6MPF4
This is a 5m MPO (female) to MPO (female) 72-strand aqua straight riser-rated fiber trunk cable. An OM4 cable has a core size of 50µm microns that supports 10 Gigabit Ethernet at lengths measuring up to 550 meters, and 100 Gigabit Ethernet measuring up to 150 meters. This optical fiber, nonconductive, riser (OFNR) cable is best suited for use in interior fiber-optic applications. Our patch cables are 100% compliant for all of your networking needs. Our products are guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
| Description du produit | AddOn 5m MPO OM4 Aqua Trunk Cable - cordon de raccordement - 5 m - 5 m - turquoise |
| Type | Cordon de raccordement - OM4 |
| Technologie | Duplex fibre optique |
| Type de fibres optiques | Multimode |
| Caractéristiques | Sans halogène |
| Longueur du câble | 5 m |
| Longueur | 5 m |
| Diamètre noyau / gainage | 50 / 125 microns |
| Connecteur | 6 x MPO multimode - mâle |
| Connecteur (deuxième extrémité) | 6 x MPO multimode - femelle |
| Couleur | Turquoise |
| Garantie du fabricant | Garantie limitée à vie |