AddOn - Fibre amorce - mode unique SC (F) - 1 m - 1 m - fibre optique - 9 / 125 micromètres - OS1
Manufacturier: AddOn Networks
Item Inso: 6400424
Sku: ADD-PT12-1MSC-OS1
This is a 1m multicolored 12-fiber single-mode fiber (SMF) OS1 SC pigtail. This 12-fiber cable comes with 12 individual SC connectors on one end, and fusion splice on the other. The most common use for this cable is within a patch panel with splice tray environment. Our patch cables are 100% compliant for all of your networking needs. Each cable is 100% optically tested for insertion loss before you take ownership. Now you have a cost effective solution to all your network upgrade needs.
| Description du produit | AddOn fibre amorce - 1 m - 1 m |
| Type | Fibre amorce - OS1 |
| Technologie | Fibre optique |
| Type de fibres optiques | Monomode |
| Longueur du câble | 1 m |
| Longueur | 1 m |
| Diamètre noyau / gainage | 9 / 125 micromètres |
| Connecteur | 12 x mode unique SC - femelle |
| Garantie du fabricant | Garantie limitée à vie |