AddOn 25m LC OS1 Yellow Patch Cable - Cordon de raccordement - mode unique LC/UPC (M) pour mode unique LC/UPC (M) - 25 m - 25 m - fibre optique - duplex - 9 / 125 micromètres - OS1 - sans halogène - jaune - pour P/N: DWDM-SFP10G-54.94-40-I-AO, SFP-16GB-DW31-40-C-AO, SFP-16GB-DW45-40-C-AO
Manufacturier: AddOn Networks
Item Inso: 6401453
Sku: ADD-LC-LC-25M9SMF
This is a 2.5m LC (male) to LC (male) yellow duplex riser-rated fiber patch cable. OS2 is a standard single-mode optical fiber commonly used with wavelengths of 1310nm and 1550nm (9/125 microns), and has a maximum attenuation of 1dB/km. The OS2 standard is defined in ISO/IEC 11801. This optical fiber, nonconductive, riser (OFNR) cable is best suited for use in interior fiber-optic applications. A duplex cable is a two-strand fiber optic patch cable that works best with transceivers that both transmit and receive. These patch cables are 100% compliant for all of your networking needs.
| Description du produit | AddOn 25m LC OS1 Yellow Patch Cable - cordon de raccordement - 25 m - 25 m - jaune |
| Type | Cordon de raccordement - OS1 |
| Technologie | Duplex fibre optique |
| Type de fibres optiques | Monomode |
| Caractéristiques | Sans halogène, Ultra Physical Contact (UPC) |
| Longueur du câble | 25 m |
| Longueur | 25 m |
| Diamètre noyau / gainage | 9 / 125 micromètres |
| Connecteur | 2 x mode unique LC/UPC - mâle |
| Connecteur (deuxième extrémité) | 2 x mode unique LC/UPC - mâle |
| Couleur | Jaune |
| Garantie du fabricant | Garantie limitée à vie |
| Conçu pour | P/N: 280-0459-00-AO, 3AL82048AA-AO, 3HE14649AA-AO, DWDM-SFP10G-54.94-40-I-AO, FG-TRAN-SFP28-LR-AO, Q28-100G-CWDM4-BX-J-AO, R6B11A-AO, SFP-10G-ZR-50.12-AO, SFP-10G-ZR-50.92-AO, SFP-16GB-DW25-40-C-AO, SFP-16GB-DW31-40-C-AO, SFP-16GB-DW45-40-C-AO |