AddOn - Câble d'attache directe 40GBase - Conformité TAA - QSFP+ pour QSFP+ - 50 m - fibre optique - actif
Manufacturier: AddOn Networks
Item Inso: 6405563
Sku: MC2210310-050-AO
This is a Mellanox MC2210310-050 compatible 40GBase-AOC QSFP+ to QSFP+ direct attach cable that operates over active fiber with a maximum reach of 50.0m (164.0ft). It has been programmed, uniquely serialized, and data-traffic and application tested to ensure it is 100% compliant and functional. Our direct attach cables are built to comply with MSA (Multi-Source Agreement) standards. The actual part shipped may have a different part number, but will be functionally identical and 100% compatible. All of our twinax and AOC cables are Trade Agreements Act (TAA) compliant.
| Description du produit | AddOn câble d'attache directe 40GBase - Conformité TAA - 50 m |
| Type | Câble d'attache directe 40GBase |
| Technologie | Fibre optique |
| Caractéristiques | Câble actif (régénération de signal) |
| Longueur du câble | 50 m |
| Longueur | 50 m |
| Connecteur | QSFP+ |
| Connecteur (deuxième extrémité) | QSFP+ |
| Référence équivalente à celle du fabricant d'origine | Mellanox MC2210310-050 |
| Compatibilité TTA | Oui |
| Garantie du fabricant | Garantie limitée à vie |