AddOn - Cordon de raccordement - LC/UPC multimode (M) pour multimode MPO / UPC (F) - 3 m - fibre optique - 50 / 125 microns - OM4 - sans halogène - turquoise
Manufacturier: AddOn Networks
Item Inso: 6405811
Sku: ADD-MPO-4LC3M5OM4
This is a 3m MPO (female) to 8xLC (male) 8-strand aqua riser-rated fiber fanout cable. An OM4 cable has a core size of 50µm microns that supports 10 Gigabit Ethernet at lengths measuring up to 550 meters, and 100 Gigabit Ethernet measuring up to 150 meters and is reverse compatible with OM3. This optical fiber, nonconductive, riser (OFNR) cable is best suited for use in interior fiber-optic applications. Our patch cables are 100% compliant for all of your networking needs. Our products are guaranteed by federal law to not affect or void OEM warranties.
| Description du produit | AddOn cordon de raccordement - 3 m - turquoise |
| Type | Cordon de raccordement - OM4 |
| Technologie | Fibre optique |
| Type de fibres optiques | Multimode |
| Caractéristiques | Sans halogène, fibre optique multimode optimisée laser (LOMMF) |
| Longueur du câble | 3 m |
| Longueur | 3 m |
| Diamètre noyau / gainage | 50 / 125 microns |
| Connecteur | 8 x LC/UPC multimode - mâle |
| Connecteur (deuxième extrémité) | Multimode MPO / UPC - femelle |
| Couleur | Turquoise |
| Garantie du fabricant | Garantie limitée à vie |