Eaton Tripp Lite Series Surge Protector Power Strip 120V 7 Outlet 12' Cord 1080 Joule Black
74.00$
Eaton Tripp Lite Series PDU Basic 120V 1.8kW 15A 5-15R 13 Outlet 5-15P Horizontal 1URM
297.96$
StarTech Barrette d'alimentation PDU horizontale à montage en rack 1U à 8 prises pour racks de serveur de réseau - Protection contre les surtensions - 120 V/15 A - avec cordon d'alimentation de 6 pieds (RKPW081915)
118.99$
CyberPower Essentiel P704URC1 - Protection contre les surtensions - CA 125 V - 1875 watt - connecteurs de sortie : 7 - 1.2 m cordon - blanc
Manufacturier: CyberPower
Item Inso: 6438152
Sku: P704URC1
The CyberPower Essential P704URC1 is designed to provide surge protection and reliable power management for various devices. This surge protector features seven outputs, allowing multiple devices to be powered and protected simultaneously. With a surge energy rating of 2000 Joules, it ensures that electronics are safe from sudden voltage spikes. The unit also incorporates protection features such as Metal Oxide Varistor Technology (MOV) and circuit breaker protection to enhance safety and reliability.
| Description du produit | CyberPower Essentiel P704URC1 - protection contre les surtensions - 1875 watt |
| Type de périphérique | Protection contre les surtensions - externe |
| Longueur du cordon | 1.2 m |
| Poids | 410 g |
| Tension d'entrée | CA 125 V |
| Capacité d'alimentation | 1875 watt |
| Connecteurs d'entrée | 1 x power NEMA 5-15P |
| Connecteurs de sortie | 7 x NEMA 5-15R (anti-surtensions) ¦ 2 x USB de type A 4 broches - 5 V 2.4 A |
| Couleur | Blanc |
| Dimensions (LxPxH) | 5.21 cm x 31.9 cm x 3.99 cm |
| Garantie du fabricant | 1 an de garantie |