ATEN AP212
2007.48$
ATEN AP206
1559.06$
C2G Compact Amplifier with External Volume Control
272.99$
ATEN AP212 - Amplificateur d'alimentation - 2 x 120 Watt
Manufacturier: ATEN
Item Inso: 6443757
Sku: AP212
The ATEN AP212 power amplifier delivers reliable performance with an output power of 240 W, making it suitable for various audio applications. Its two-channel design, with 120 W per channel, supports both 70V and 100V operations, ensuring compatibility with a range of sound systems. The amplifier features advanced audio specifications, including a frequency response range of 50 - 20,000 Hz and a total harmonic distortion of less than 0.1%, ensuring clear and accurate sound reproduction. With a robust construction and metal body, this amplifier is rack-mountable and designed for durability in professional environments.
| Description du produit | ATEN AP212 - amplificateur d'alimentation |
| Type de Produit | Amplificateur d'alimentation |
| Spécifications audio | Amplificateur - 50 - 20000 Hz <0.1% |
| Alimentation de sortie | 240 Watt |
| Alimentation | CA 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (LxPxH) | 32.3 cm x 20 cm x 4.4 cm |
| Poids | 2.15 kg |
| Garantie du fabricant | Garantie de 3 ans |
Éléments contenus dans la boite :
| ATEN AP212 |
| Kit de fixation de rack, connecteur Euroblock à 3 broches, cordon d'alimentation, jeu de patins (4 pièces), 5-pin Euroblock connector with strain relief, 4-pin Euroblock connector with screw lock, 2x 3-pin Euroblock connector with strain relief |