ATEN Essentials VS4814 - Commutateur vidéo/audio - de bureau
Manufacturier: ATEN
Item Inso: 6461493
Sku: VS4814
The ATEN Essentials VS4814 is a versatile HDMI video/audio switch designed for seamless connectivity and performance. With four HDMI inputs and outputs, this compact desktop hub allows users to easily switch between multiple devices, delivering stunning video resolutions of up to 3840 x 2160 at 60 Hz. It supports advanced audio formats such as DTS-HD Master Audio and Dolby TrueHD, ensuring an immersive entertainment experience. The device is user-friendly with Plug-and-Play functionality, making setup straightforward and hassle-free.
| Description du produit | ATEN Essentials VS4814 - commutateur vidéo/audio - 4 ports |
| Type de périphérique | Commutateur vidéo/audio - 4 ports |
| Sous-type | HDMI |
| Performances | Taux de transfert de données par port: 18 Gbps ¦ Horloge de pixel: 600 MHz |
| Caractéristiques | DTS-HD Master Audio support, Dolby TrueHD support, prise en charge 3D, prise en charge des couleurs profondes, support HDR10+, support de sous-échantillonnage chromatique 4:4:4, optimisation de la synchronisation EDID, LPCM 7.1 support, bouton poussoir, prise en charge de l'affichage quadruple, compact |
| Normes de conformité | HDCP 1.4, HDCP 2.2 |
| Alimentation | 5 V 1 A |
| Dimensions (LxPxH) | 14.5 cm x 5.65 cm x 1.52 cm |
| Poids | 100 g |