Perle IDS-108HP-XT - Commutateur - non géré - 8 x 10/100/1000Base-TX - Montage sur rail DIN (270 W) - Conformité TAA
Manufacturier: Perle
Item Inso: 6467145
Sku: 07017860
The Perle IDS-108HP-XT is a hub designed for reliable network connectivity in demanding environments. With a capacity of 1.5 Mbit packet buffer memory, this switch supports efficient data processing and management, ensuring a smooth operational flow. It features eight 10/100/1000Base-TX ports with RJ-45 connectors, allowing for flexible and scalable networking options. Ideal for use in various industrial applications, it operates effectively within a temperature range of -40°C to 75°C, providing stability even under extreme conditions.
| Description du produit | Perle IDS-108HP-XT - commutateur - 8 ports - non géré - Conformité TAA |
| Type de périphérique | Commutateur - 8 ports - non géré |
| Sous-type | Gigabit Ethernet |
| Ports | 8 x 10/100/1000Base-TX |
| Budget PoE | 270 W |
| Performances | Taux de transfert/filtrage de paquets: 1,49 Mpps |
| Capacité | Mémoire tampon de paquet: 1.5 Mbit |
| Taille de la table d'adresses MAC | 4 000 entrées |
| Support de cadre Jumbo | 9216 octets |
| Caractéristiques | Auto-négociation, auto-uplink (MDI/MDI-X auto), Back Pressure Support, mode semi-duplex, stockage et retransmission, boîtier métallique, robuste, prise en charge du montage en série, sans ventilateur, protection contre les inversions de polarité, protection contre les surtensions de 6 KV |
| Normes de conformité | IEEE 802.3bt, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x |
| Alimentation | DC 46 - 57 V 0.2 A |
| Dimensions (LxPxH) | 4.5 cm x 12.5 cm x 14.5 cm |
| Poids | 556 g |
| Compatibilité TTA | Oui |
| Garantie du fabricant | Garantie de 5 ans |