ATEN AP212
2007.48$
ATEN AP206
1559.06$
C2G Compact Amplifier with External Volume Control
272.99$
ATEN AP206 - Amplificateur d'alimentation - 2 x 60 Watt
Manufacturier: ATEN
Item Inso: 6443756
Sku: AP206
The ATEN AP206 power amplifier delivers audio performance with an output power of 120 watts, ideal for professional applications. With a frequency response range of 50 - 20,000 Hz, it ensures clear and dynamic sound reproduction for all types of content. This amplifier features a compact design that allows for rack mounting, enhancing its versatility while occupying minimal space. Equipped with advanced protection features such as short circuit, over voltage, under voltage, and overheat protection, the AP206 emphasizes safe operation without compromising performance. Its fanless design ensures quiet operation, while a 5 band EQ allows for tailored sound adjustments. The well-structured connections, including balanced and unbalanced audio inputs, provide flexibility for different setups.
| Description du produit | ATEN AP206 - amplificateur d'alimentation |
| Type de Produit | Amplificateur d'alimentation |
| Spécifications audio | Amplificateur - 50 - 20000 Hz <0.1% |
| Alimentation de sortie | 120 Watt |
| Alimentation | CA 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (LxPxH) | 32.3 cm x 20 cm x 4.4 cm |
| Poids | 2.15 kg |
| Garantie du fabricant | Garantie de 3 ans |
Éléments contenus dans la boite :
| ATEN AP206 |
| Kit de fixation de rack, connecteur Euroblock à 3 broches, cordon d'alimentation, jeu de patins (4 pièces), 5-pin Euroblock connector with strain relief, 4-pin Euroblock connector with screw lock, 2x 3-pin Euroblock connector with strain relief |